ARTYKUŁ BRANŻOWY | 11 kwietnia 2023

AI zmienia content marketing.

Content marketing to dziedzina, która rozwija się wraz z postępem technologicznym. Jednym z największych wpływów na content marketing ma sztuczna inteligencja (AI), która może pomóc w tworzeniu, dystrybucji i analizie treści. W tym artykule omówimy, jak AI zmienia content marketing i jak firmy mogą wykorzystać te zmiany do poprawy swojej strategii marketingowej.
 

Co może napisać dla nas AI

Jednym z największych wpływów AI na content marketing jest automatyzacja tworzenia treści. Wielu producentów oprogramowania oferuje narzędzia do tworzenia treści na podstawie algorytmów i danych wejściowych. Narzędzia te potrafią wygenerować artykuły, raporty, opisy produktów i wiele innych form treści.

Jednym z najbardziej popularnych narzędzi do automatyzacji tworzenia treści jest GPT-3 (Generative Pre-trained Transformer 3), który został opracowany przez OpenAI. GPT-3 może generować artykuły, opisy produktów, recenzje, listy i wiele innych form treści. Narzędzie to jest wykorzystywane przez wiele firm, aby zwiększyć swoją skuteczność w content marketingu.

Z jakich danych korzysta sztuczna inteligencja

AI pozwala na tworzenie bardziej spersonalizowanych treści. Dzięki analizie danych, AI może określić, jakie treści są najbardziej interesujące dla danej grupy odbiorców i jakie rodzaje treści są najbardziej skuteczne w pozyskiwaniu nowych klientów. AI może również dostosować treści do preferencji użytkowników na podstawie ich historii wyszukiwania, zachowania w internecie i innych danych.

Personalizacja treści jest szczególnie ważna w content marketingu, ponieważ pomaga w budowaniu zaangażowania i lojalności klientów. Personalizowane treści przyciągają uwagę odbiorców i zapewniają im wartość dodaną, co zwiększa szanse na powrót do strony w przyszłości.

Dzięki AI, nasza treść znajdzie się wszędzie tam, gdzie będzie poszukiwana

AI zmienia również sposób dystrybucji treści. Dzięki analizie danych i uczeniu maszynowym, AI może określić najlepsze kanały dystrybucji dla danej grupy odbiorców. Może również określić najlepszy czas publikacji treści, aby zwiększyć ich zasięg i zaangażowanie.

Jednym z przykładów wykorzystania AI w dystrybucji treści jest programmatic advertising. Programmatic advertising to zautomatyzowany proces zakupu reklam online, który wykorzystuje dane i algorytmy, aby określić najlepsze miejsca na wyświetlanie reklam. Programmatic advertising może być wykorzystany do dystrybucji treści, takich jak artykuły sponsorowane, filmy, infografiki i wiele innych.

Skutecznie pozyskuje klientów

AI pozwala również na lepszą analizę treści. Dzięki narzędziom do analizy języka naturalnego (NLP), AI może określić, jakie treści są najbardziej skuteczne w pozyskiwaniu klientów, jakie słowa kluczowe są najczęściej wyszukiwane przez użytkowników i jakie trendy są na rynku. Analiza ta pozwala na dostosowanie strategii content marketingu i zwiększenie skuteczności działań.

Narzędzia NLP wykorzystują uczenie maszynowe do analizy tekstu i określania jego znaczenia. Dzięki temu AI może określić, jakie treści są najbardziej wartościowe dla odbiorców i jakie słowa kluczowe powinny być używane w kampaniach marketingowych.

Jednym z przykładów wykorzystania NLP w content marketingu jest analiza opinii klientów. Narzędzia NLP mogą analizować opinie klientów na temat produktów i usług, aby określić, jakie problemy są najczęściej zgłaszane i jakie sugestie dotyczące poprawy są najczęściej wyrażane. Ta wiedza może być wykorzystana do poprawy produktów i usług oraz do lepszego zaspokojenia potrzeb klientów.

Podsumowanie

AI zmienia content marketing na wiele sposobów. Automatyzacja tworzenia treści, personalizacja treści, dystrybucja treści i analiza treści to tylko niektóre z aspektów, które AI wprowadza do content marketingu. Firmy, które wykorzystują AI w swojej strategii marketingowej, mogą zwiększyć swoją skuteczność w pozyskiwaniu klientów, budowaniu zaangażowania i lojalności oraz w dostosowaniu treści do potrzeb swojej grupy docelowej. AI jest z pewnością jednym z największych trendów w content marketingu i warto śledzić jego rozwój, aby pozostać konkurencyjnym na rynku.

Paweł Heczko

O autorze:
Paweł Heczko, jest konsultantem Google Analytics i ekspertem marketingu online. Wspiera firmy w analizie ruchu na stronie, optymalizacji konwersji i nakładów na reklamę online. Jest certyfikowanym specjalistą Google Analytics i Google Ads, pracuje z Adobe Analytics. Dostarcza cennych danych o zachowaniu klientów i podpowiada, jak reagować na ich potrzeby. https://pawelheczko.pro

 

Polska Izba Artykułów Promocyjnych
ul. Święty Marcin 29/8 61-806 Poznań
NIP: 5222842937
REGON: 140900028
KRS: 0000274263
Sąd rejonowy Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu
VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego