Artykuły branżowe

23 listopada 2017 15:11:09

4 sprytne sposoby na hakowanie malejących zasięgów na Facebooku

Prowadzisz fanpage na Facebooku i od pewnego czasu przeżywasz szok związany z zaskakująco niskimi zasięgami organicznymi Twoich postów? W ostatnich dniach dostaję mnóstwo pytań, dlaczego tak się dzieje. Niestety odpowiedź nie jest pocieszająca: lepiej już nie będzie. Czasy, kiedy można było prowadzić fanpage bez zaangażowania środków finansowych na reklamę, właśnie odchodzą do przeszłości. Facebook musi zarabiać, a jedyną możliwością zwiększenia jego przychodów są właśnie profile firmowe.

zobacz więcej
15 marca 2013 10:00:00

Co dystrybutorzy sądzą o swoich dostawcach i czego od nich chcą

W jakim stopniu europejscy dystrybutorzy są zadowoleni ze swoich dostawców? Z kim prowadzą interesy? Co dostawcy robią dobrze według dystrybutorów, a co mogliby poprawić? Jakie marki dostawcy znają i reklamują wśród swoich klientów końcowych? To tylko kilka pytań z europejskiej ankiety badającej poziom zadowolenia klientów zadanych europejskim dystrybutorom w imieniu Pro. Ciągłe badania rynku europejskiego to jeden z fundamentów Pro, jako centrum wiedzy dla dostawców i dystrybutorów z całej Europy. Są to badania unikalne w naszej branży a ankiety są przeprowadzane w imieniu Pro przez niezależne biuro badań rynku Synovate. Grupa Synovate Research Group to międzynarodowa organizacja badań rynkowych znajdująca się w pierwszej dziesiątce firm z tej branży na świecie, posiadająca sieć oddziałów obejmującą ponad 60 krajów, zatrudniająca 6000 osób o obrotach ponad 550 milionów euro. Synovate posiada również wielojęzyczne call center. Do klientów Grupy zaliczają się: BBC, Coca-Cola, Danone, Heineken, Microsoft, MTV, Numico, Philips, Procter&Gamble, Sanoma, Turner/CNN i Unilever.


zobacz więcej
14 marca 2013 20:46:49

EUREKA - ochrona przedmiotów własności przemysłowej

Rośnie w społeczeństwie wiedza na temat prawa chroniącego innowacje techniczne czy przejawy twórczości człowieka. Jest ona jednak nieuporządkowana. Często też wydaje się, że treść prawa nie jest zgodna z orzeczeniami ferowanymi przez Sądy. Jak często w życiu bywa “diabeł tkwi w szczegółach” i bez ich znajomości trudno dostrzec istotę problemu. W tej rubryce chcielibyśmy Państwu przybliżać tematykę ochrony przedmiotów własności przemysłowej. Jednym z tych przedmiotów jest znak towarowy. Przedmiot, z którym najczęściej spotyka się przeciętny konsument.


zobacz więcej

1